Kocaeli Üniversitesi
Prof. Dr. BAKİ KOMSUOĞLU
 

Prof Dr Baki Komsuoğlu 2012 yılı Tıp ve Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Teknoloji, Sanat, Spor ve Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü


Kocaeli Üniversitesi Vakıf'ı Prof. Dr. Baki Komsuoğlu anısına genç, seçkin bilim insanlarının araştırma ve uygulama çalışmalarını değerlendirmek, yetkinliklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla Tıp ve Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Teknoloji, Sanat, Spor ve Sosyal Bilimler alanlarında teşvik ödülü verecektir.


Sağlık Bilimleri Teşvik Ödülü:

Araştırmalarıyla sağlık bilimleri ve tıp alanlarından birinin gelişmesine katkıda bulunan ya da bu alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan genç araştırmacılara (ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını doldurmamış olan) verilen ödüldür.

Fen Bilimleri ve Teknoloji Teşvik Ödülü:

Fen Bilimleri ve Teknoloji geliştirmeye yönelik çalışmalarıyla belli bir endüstri dalının gelişmesine katkıda bulunan genç araştırmacı/geliştirmecilere (ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını doldurmamış olan) verilen ödüldür.

Sanat ve Spor Teşvik Ödülü:

Sanat ve sporu geliştirmeye yönelik çalışmalarıyla belli bir sanat ve spor dalının gelişmesine katkıda bulunan genç araştırmacı/geliştirmecilere (ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını doldurmamış olan) verilen ödüldür.

Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü:

Sosyal Bilimleri geliştirmeye yönelik çalışmalarıyla belli bir Sosyal Bilim dalının gelişmesine katkıda bulunan genç araştırmacı/geliştirmecilere (ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını doldurmamış olan) verilen ödüldür.

Kocaeli Üniversitesi

Prof. Dr. Baki KOMSUOĞLU Teşvik Ödülleri